Saulės kolektoriai
Fotovoltinės saulės baterijos
Granulinių ir kieto kuro katilai

Fotovoltinės saulės baterijos

 

Kaip saulės šviesa tampa elektros srove

Kad būtų galima saulės energiją naudoti kaip srovės šaltinį, saulės šviesa turi būti perdirbta. Tai vyksta saulės elementuose, kurie sudaro svarbiausią fotoelektrinės modulio dalį.

Kaip veikia saulės elementas?

Saulės elementai susideda iš silicio. Kad būtų galima išgauti elektrą iš saulės elementų, srovė, panašiai kaip baterijoje, turi tekėti iš teigiamo poliaus į neigiamą polį. Dėl šios priežasties susidaro saulės elementas iš dviejų sluoksnių, teigiamo ir neigiamo elektrodų. Jei šviesa krenta ant šio elemento, tarp abiejų sluoksnių susidaro įtampa, kuri patenka į polius.

Iš elemento į saulės modulį

Vienas saulės elementas išgauna mažai el. įtampos (apie 2,5 - 4 Wp), todėl sujungiama daugiau elementų į vieną modulį. Saulės moduliai apdengiami stiklo plokšte, kad būtų apsaugoti nuo išorinio neigiamo aplinkos poveikio, ir sutvirtinami rėmais. Daug modulių sujungiama į vieną fotoelektrinės generatorių. Kad saulės moduliuose susidariusią nuolatinę srovę galima būtų tiekti į vietinį elektros tinklą, ji turi būti pakeista į kintamąją srovę per įtampos keitiklį.

Komponentai

Saulės jėgainė susidaro iš nustatyto skaičiaus fotomodulių, kurių dydis priklauso nuo pageidaujamos elektrinės galios ir modulio tipo. Modulio laikiklis montuojamas ant stogo, pritvirtinamas, stogui nepakenkia. Saulės modulių kabelis atsparus drėgmei, tvirtas. Valdiklis performuoja pastovią srovę į kintamąją. Jis gali būti pajungiamas į esamą tinklą. Valdymas veikia visiškai automatiškai. Išaušus pradeda gaminti el. energiją ir išsijungia pradėjus temti. Pagaminta srovė pereina į įtampos keitiklį poto patenka į elektros skaitiklius, kurie apskaičiuoja perduotos el. energijos kiekį į skirstomuosius tinklus.